Zoals u wellicht overal al heeft gelezen, houdt de jubelton op te bestaan. We hebben het over de belastingvrije schenking die u aan uw kinderen kunt geven voor het kopen van een woning of het aflossen van de hypotheek. In 2022 is het bedrag dat u belastingvrij kunt schenken nog € 106.671. In 2023 is dat nog maar € 28.947 en in 2024 € 0.
MAAR: de mogelijkheid om gespreid te schenken, is er nog wel. Wat betekent dat? Als u in 2022 geen groot bedrag kunt schenken, maar in 2023 wel, kunt u hiervan gebruikmaken. U schenkt een laag bedrag in 2022 en mag dan in 2023 de rest van het bedrag schenken.
Een schenking van € 1 in 2022 is al voldoende om van de mogelijkheid van gespreide schenking voor de eigen woning gebruik te maken. Uw kind moet dan in de aangifte schenkbelasting een beroep doen op de eenmalig verhoogde schenkingsvrijstelling van de eigen woning voor 1 maart 2023.
LET OP: uw schenking moet dan vóór 31 december 2022 aan uw kinderen zijn betaald.
Spreiding over 3 jaren is overigens niet meer mogelijk. Bent u al gestart met een gespreide schenking in 2021, dan kan de spreiding gewoon doorlopen tot en met 2023.
Heeft u vragen? Bel gerust. We leggen graag aan u uit wat u en uw kinderen moeten doen om gebruik te maken van de belastingsvrije, gespreide schenkingsregeling.
Geef een reactie